Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

Erasmus+ Hareketlilikleri

Mindful Youth

Konum: İtalya

Organizasyon: JUMP

Tarih: 05.05.2024-11.05.2024

İnsan etkileşimi, dijital dünyanın hayatlarımızı ele geçirmeye devam etmesiyle zorluklarla karşılaşıyor ve bu özellikle gençlerin iyiliği üzerinde etkili oluyor. İnsanlar arasındaki iletişim zaten zor olabilir, ancak sosyal medyanın eklenmesiyle birlikte ekranın arkasından çıkmak özellikle zor hale gelebilir. "Mindful Youth" projesi, gençlik çalışanlarının beceri ve yetkinliklerini çevrimiçi seminerler ve yerinde eğitimlerin birleştirildiği bir hareketlilik programı aracılığıyla artırmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca, proje şunları amaçlamaktadır:

● Dijital Çağda Zihinsel Sağlık;

● Dijital Çağda Duygusal İyi Hali;

● Gençlik Organizasyonlarında İyi Hali Kültürü Oluşturmak.


Projenin facebook sayfasına ulaşmak için tıklayınız

Proje hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız


Hazırlık Eğitimleri

lidosk 150

Dijital çağda olumlu zihinsel sağlık yaratmaya yardımcı olmak için farkındalığı benimseme konusunu tartıştık. Gençlerin günlük olarak aldığı aşırı uyarıcılarla birlikte, bir tür farkındalık uygulamasını benimsemek son derece önemlidir. Meditasyon, nefes alma veya sadece doğada dışarıya çıkma gibi, farkındalık uygulamalarının zihinsel sağlık üzerinde olumlu bir etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Yoğun, hızlı tempolu bir toplumda yaşıyoruz ve yavaşlamak ve düşünmek için zaman ayırmak sadece faydalı değil, aynı zamanda çok önemlidir. Farkındalık, deneyimlediğimiz şu anki an'a dikkatimizi ve farkındalığımızı getirmektir. Bu dijital dünyada kendimizi korumamız gerekiyor.


lidosk 150

6 Mart tarihinde "Mindful Youth" adlı Erasmus+ projemizin ikinci online eğitimi gerçekleşti. Eğitimde, Zihinsel Sağlık ve Duygusal Zeka, ve Dijital Çağda Duygusal İyi Olma konularında eğitim verildi.


lidosk 150

17 Nisan tarihinde "Mindfull Youth" adlı Erasmus+ projemizin son online eğitimi gerçekleşti. Eğitimde, gençlik örgütlerinde ve günlük yaşamda refahın nasıl yaratılacağı konusunda eğitim verildi.

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang