Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

KA2 Partnerlik Projeleri

MY SAFE (Employing Theatre Techniques to Support Vulnerable Students Wellbeing)

Proje Hakkında

lidosk 150

MY SAFE projesinin amacı, öğrenciler arasındaki hassas bir konuyu ele almaktır. Okul, öğrenciler için en önemli ve etkileyen ortamlardan biri olduğundan, okul öğretmenlerinin onlar için anlayış ve destek açısından rahat ortamı yaratabilmesi önemlidir. Proje metodolojisi için seçilen çeşitli yaklaşımlar, öğrencileri duygusal ifade alanına dahil etmek için yeterli olmak yerine agresif olmayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.


Proje Hedefleri

lidosk 150

- Alkol kullanımı sorunları olan savunmasız öğrencileri, yönetmeyi amaçlayan etkili eylemleri yürürlüğe koymak;

- Öğrencilere yenilikçi öğretim ve yardım uygulamaları sağlayarak mentorluk rollerini geliştirerek eğitimcilerin becerilerini güçlendirmek;

- Öğrencileri, rahatlama ve dirençli yollara aktif katılımları yoluyla akranlarının desteğinde güçlendirmek;

- Öğrenciler için ruh sağlığını geliştirecek öğrenci merkezli bir yaklaşım geliştirmek.


Beklenen Sonuçlar

lidosk 150

- Okul öğretmenleri için NFE'ye ve özellikle alkol tüketim bozukluğu olan öğrencilere bir dayanıklılık yolu sağlamak için simülasyon egzersizleri sağlayan Forum Tiyatrosu metodolojisine dayalı bir Eğitim Formatı.

- Oyun konseptine dayalı olarak eğitimcilerin desteğiyle geliştirilen ve öğrencilerin savunmasız akranlarının desteğiyle öğrenebilecekleri ve egzersiz yapabilecekleri gerçek vaka senaryolarını simüle etme işlevine sahip Dijital Uygulama. Somut olmayan sonuçlar.

- Ortak kuruluşlardan araştırmacıları, eğitimcileri ve okul öğretmenlerini içeren, ilk sonuçlarda geliştirilen eğitim formatının pilot uygulamasını yapacak ve test edecek olan Ortak Personel Hareketliliği. Ayrıca Müşterek Personel Hareketliliği, eğitim formatında geliştirilen modüllere dayalı olarak dijital uygulama içeriğinin geliştirilmesine başlanması için çerçeve oluşturacaktır.

- Hem öğretmenler hem de lise öğrencileri için Forum Tiyatro oturumlarını uygulamaya ve Oyunu test etmeye yönelik yerel etkinlikler. Risk altındaki öğrencileri belirlemeyi ve onlara bir yardım yolu sunmayı amaçlayan okul eğitimcileri için öğretim metodolojilerinde beceri kazandırma, böylece mentorluk rollerini güçlendirme. Alkol kötüye kullanımı sorunlarını çözme potansiyelini savunmasız öğrencilerin özel ve aile yaşamlarına da aktaran eğitimlerin geliştirilmesi yoluyla okul ortamının iyileştirilmesi.


Toplantılar

lidosk 150

MY SAFE (Employing theatre techniques to support vulnerable students wellbeing) isimli Erasmus+ projemizin başlangıç ziyareti Klaipeda “Varpas” Gymnasium koordinasyonunda Klaipeda/Litvanya’da yapıldı. Projemizin ortak ülkeleri: Litvanya (Klaipeda “Varpas” Gymnasium), İtalya (Mine Vaganti), Romanya (National Spiru Haret) ve Türkiye (Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü Derneği).


lidosk 150

Erasmus+ KA220-SCH projemiz "MY SAFE"den heyecan verici gelişmeler. Türkiye, Romanya, İtalya ve Litvanya'dan 20 öğretmenin katılımıyla 10-14 Temmuz 2023 tarihleri arasında Sassari, İtalya'da başarılı bir Ortak Personel Eğitim Etkinliği düzenlendi. Etkinlik, öğrencilerin esenliğini desteklemek için forum tiyatro tekniklerine odaklandı. Ana konular arasında takım oluşturma, grup dinamiklerini yönetme, tiyatroyu okullara entegre etme ve forum tiyatro metodolojisinde öğretmenlerin rolü yer almaktadır.

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang